fbpx

Dla każdego pojazdu przygotowujemy polisę zgodnie z warunkami umowy flotowej z odpowiednim wyprzedzeniem. Poniżej możesz zobaczyć jak wygląda procedura zawarcia takiej polisy:

Procedura wystawiania polis w umowie flotowej

Loader image

Miesiąc przed końcem okresu ubezpieczenia (dwa miesiące dla pojazdów leasingowanych) wyślemy do ustalonej osoby w Twojej firmie wiadomość e-mail z linkiem do formularza aktualizującego dane pojazdu.  Na formularzy będzie możliwość wyboru ubezpieczeń dobrowolnych (Auto-Casco, Assistance, Szyby, Ochrona Prawna, NNW) oraz ich wariantów.

Jeżeli pojazd jest przedmiotem leasingu wypełnimy druk wniosku o ubezpieczenie własne, abyś mógł uzyskać zgodę leasingodawcy.

Pojazdy, które mają mieć ubezpieczenia Auto-Casco, wycenimy na dzień zawarcia polisy w programie Eurotax, tak aby jego wartość rynkowa była aktualna.

Na podstawie danych zebranych wcześniej (dokumenty pojazdu, formularz aktualizacyjny) przygotujemy wniosek w naszym systemie R2 i wyślemy go do ubezpieczyciela. Po otrzymaniu polisy od zakładu ubezpieczeń sprawdzimy jej poprawność i zgodność z warunkami umowy flotowej. Następnie polisę prześlemy do Twojej firmy w ustalony sposób (mail, poczta, kurier) lub dostarczymy osobiście.

Polisa zostanie dodana do naszego rejestru i będzie dostępna w systemie R2 na końce klienckim Twojej firmy.

Na bieżąco będziemy monitorować okresy ubezpieczenia dla pojazdów firmowych, jak również dla tych będących przedmiotem leasingu. Przypominamy o terminach płatności składek oraz terminach przeglądów technicznych.

Jeżeli Twoja firma nie posiada jeszcze umowy flotowej, to tutaj znajdziesz szczegółowy opis kroków do zawarcia takiej umowy: